Bireysel Koçluk

Öğrenciyi başarıya götüren disiplinli ve programlı çalışmaktır.

Öğrencilerin çalışmaya başlamadan önce bahaneleri ve karışık kafaları vardır, iyi bildiği ve anladığı konulara öncelik verir. Anlamadığı konular için pek çaba sarf etmez ve “ben o dersi anlamıyorum” diyerek sorunu çözmek yerine bırakmayı tercih eder. Bazen de bütün derslerine çalışacak zamanı ayarlayamayıp (oyalanmak) vaktini iyi değerlendiremez.

Bildiğimiz ve doğru olan tek şey öğrencilerin düzenli ve verimli çalışarak başarıya ulaşmasıdır.

Bunun yanında boş zamanlarını spor, kültürel, sanatsal, gönüllülük çalışmaları veya fakrlı alanlarda çalışan ulusal- yerel gruplara katılarak değerlendirmelidir.

"Sadece okul sınavlarından önce çalışsam bana yeter." algısını değiştirmek için çocuğunuzun hayatta kendini değerli hissetmesi ve sorumluluk sahibi olması gerekir.

Önce “Hayat Başarısı” Her bireyin farklı yetenekleri var içindeki potansiyeli keşfedip, doğru kullanabilmeleri gerekir.

“Akademik Alanda Güçlenmek” Özgüveni yerine gelen bir öğrenci mutlu bir bireydir. Artık başarılı olması için gereken sadece sorumluluklarını yerine getirmektir. Neyi, ne kadar, nasıl ve neden çalışması gerektiğini bilen  öğrenciler başarıyı yakalar.

‘Ders çalışmada hırslı olmak değil azimli olmak gerekir.’

Öğrencilerimizle yaptığımız koçluk çalışmaları hem ders hem hayat başarısı adına sorumluluk  ve hayat farkındalığı bilincini artırmaya yöneliktir.

Detaylı bilgi için hemen arayın 0507 740 08 92